.

Sedlecký dvůr

Mikulov

Těžko byste hledali romantičtější místo na jižní Moravě, než je Mikulov. Nachází se pouhých 5 minut cesty autem od našeho penzionu. Turisticky zajímavé místo láká na výborné víno, gastronomické zážitky a krásný panoramatický výhled na město Mikulov ze svatého Kopečku.

Centrum města je zařazeno do seznamu městské památkové rezervace.
V centru města můžete navštívit náměstí, kde se nachází Sousoší Nejsvětější trojice, Ditrichštejnská hrobka, spousty restaurací, kaváren a cukráren. Za návštěvu rozhodně stojí také mikulovský zámek, který je dominantou města s velmi pěknou zámeckou zahradou,která je přístupná široké veřejnosti zcela zdarma.

Mikulov
Mariánský lom

Přes Mikulov vede spousta cyklostezek, můžete se tedy vydat na kole do nedalekých Klentnic, kde se nachází zřícenina hradu Sirotčí hrádek. Doporučujeme navštívit mikulovský lom, který se nachází na samotném okraji města směrem na Milovice. Spousta lidí mu neřekne jinak, než malý český Jadran, rozhodně se řadí mezi nejhezčí přírodní koupaliště na Pálavě, dle nás úplně nejhezčí.

Aqualand Moravia

Nejmodernější aquapark v České republice najdete pouhých 20 minut jízdy autem od nás. Aqualand Moravia nabízí až 14 bazénů, 20 tobogánů a skluzavek, 24 saun a procedur. Je otevřený 365 dní v roce a může být příjemným zpestřením vaší dovolené. Zdrojem vody v Aqualandu Moravia je přírodní termální voda s teplotou okolo 37 stupňů Celsia a proto je aquapark vhodný k návštěvě i během zimních měsíců, kdy je většina atrakcí krytých, takže jejich využití není vázáno jen na letní měsíce.

Pokud se do Aqualandu Moravia vydáte, neváhejte se na nás obrátit, poskytneme vám slevu 10 % na vstup do aquaparku či wellness.

Aqualand Moravia
Aqualand Moravia

Cestou do Aqualandu Moravia se zastavte podívat na přehradě
u Pasohlávek na vodní dílo Nové Mlýny, což je kaskáda tří přehradních nádrží na řece Dyji pod Pálavskými vrchy.

Lednicko-valtický areál

Hledáte romantiku na jižní Moravě? Tak to vyražte do Lednicko-valtického areálu, který vás uchvátí svoji rozmanitou přírodou. Lesy, rybníky, zámky, Minaret a mnohem více na vás čeká pouhých 10 minut cesty autem od našeho penzionu.

Lednicko-valtický areál je zapsán do seznamu světových památek UNESCO a tak by jeho navštívení mělo pro vás být samozřejmostí!

Pro návštěvu Lednicko-valtického areálu vám doporučujeme vyčlenit si celý den. Areál se rozkládá prakticky po celém okrese Břeclav s neuvěřitelnou rozlohou 283 km².

Za nás určitě můžeme doporučit navštívení zámku Lednice a Valtice, Minaret, a zámeček Pohansko.

Lednicko-valtický areál
Cyklista

Máte rádi cyklistiku? Tím pádem je pro vás jižní Morava jako dělaná. Máme zde vynikající síť cyklostezek. Po domluvě není problém zajistit zapůjčení kol.

Informace na tomto odkazu (plakát k této akci není): : https://www.zamek-valtice.cz/cs/akce/33191-napoleonske-manevry-2018-na-zamku-valtice
Penzion Sedlecký dvůr

Užitečné odkazy

Jižní Morava v sobě skrývá kouzlo nádherné přírody, krásných měst a výborného vína. Přesvědčte se sami a navštivte krásy jižní Moravy v našem rodinném penzionu Sedlecký dvůr, který vám zpříjemní vaší zaslouženou dovolenou.

Pálava
Pálava
Pálava
keyboard_arrow_up